Ledarskap
Fem klädtips för jobbintervjun
Publicerad: 24 mars 2020, 05:13
Per Nilsson driver tillsammans med Andreas Weinås podcasten Gentlemanualen. Foto: Andreas Johansson
Är du sugen på nytt jobb men är osäker på vad du ska ha på dig på intervjun? Experten Per Nilsson förklarar hur du ska tänka – och varför stil är mer än bara kläderna du har på dig.
Ämnen i artikeln:
arbetsplatsanställningsintervjuchefer i byggbranschenkvinnliga cheferledarskap inom byggPer Nilsson är stilskribent och har figurerat i tidningar som Café och King. Han har även gett ut flera böcker i ämnet och driver tillsammans med Andreas Weinås pod-casten Gentlemanualen.
Fortsätt läsa –
starta din prenumeration.
Just nu 49 kr för 3 månader
Möjlighet att säga upp under de första 3 månaderna.
Efter introduktionsperioden på 3 månader förnyas prenumerationen med 30% rabatt på ord.pris: 2 005 kr/år ex. moms och 12 månaders bindningstid och årlig förnyelse till ordinarie pris 2 995 kr. Säg upp prenumerationen när som helst, så avslutas den efter avtalad bindningstid.