lördag25 mars

Kontakt

Annonsera

E-tidning

Sök

Starta din prenumeration

Prenumerera

Lokaler

Toscana och Brooklyn grund för hotell i Solna

Publicerad: 4 november 2015, 10:07

Bild 1/5  Stormöten varje morgon gjorde att många som var med och byggde The Winery Hotel kände sig delaktiga.

Foto: Johanna Åfreds

The Winery Hotel fokuserar på vin och rekreation. Men under byggtiden, som tog ett år från stomresning till färdig byggnad, fanns ingen tid för avkoppling. Nu nomineras projektet till Årets Bygge 2016.

Ämnen i artikeln:

Årets Bygge 2016Årets Bygge 2015HotellSolna

Johanna Åfreds

johanna@byggindustrin.se


Du missar innehåll i denna artikel på grund av dina cookie-val. Kontrollera dina inställningar och dubbelkolla om YouTube är blockerad under “Visa våra partners”.

Fortsätt läsa –

starta din prenumeration.

Första 30 dagarna utan kostnad

Obegränsad tillgång till allt digitalt innehåll
Byggindustrin Insikt - affärsnytta & fördjupning i din inkorg varje vecka
Vårt exklusiva magasin

Möjlighet att säga upp under första 30 dagarna

För 2 995 kr/år (ex. moms) får du tillgång till allt vårt digitala innehåll, vår omvärldsbevakning och vårt magasin. Prenumerationen är löpande på årsbasis. Första månaden är utan kostnad och du har då möjlighet att säga upp din nystartade prenumeration.

Starta din prenumeration
Redan prenumerant? Logga in

Dela artikeln:

Få nyhetsbrevet som ger dig bäst koll på byggbranschen

Välj nyhetsbrev